HipeRPeG #11 – oldskulowy koktajl erpegowy w Hipisówce

Ze względu na sezon urlopowy trochę przesunęliśmy jedenastą edycję HipeRPeGa. Koktajl erpegowy zamiast w ostatnią środę lipca odbył się w pierwszą środę sierpnia, czyli tydzień później. Nie zmieniło to jednak nastawienia uczestników, którzy przybyli by porozmawiać o erpegach i rozegrać kilka sesji. Zapraszam do sprawozdania z toruńskiego otwartego spotkania erpegowego.

Niestety zebrało się mniej uczestników niż w ostatnich miesiącach. Zagraliśmy tylko 3 sesje, a przy czwartym stoliku toczyliśmy dyskusje erpegowe. Liczę na to, że jest to efekt wakacji i wyższych temperatur i już niedługo wrócimy do wyższych frekwencji.

Tym razem prelekcję poprowadził Wolfgang – weteran HipeRPeGów i oldskulowy neofita, a do tego aktywny bloger. Temat wystąpienia były oczywiście najstarsze gry w naszym hobby. Gram u Wolfganga regularną, choć niezbyt intensywną kampanię, ale i tak z dużym zainteresowaniem wysłuchałem tego, co miał do powiedzenia. Wolfgang ma bez wątpienia dużą wiedzę zarówno o początkach naszego hobby jak i o aktualnie rozwijającym się nurcie retrogamingowym. Tematu oczywiście nie dało się wyczerpać w ciągu godziny, może więc w bliżej nieokreślonej przyszłości będziemy go kontynuwali. Tymczasem zdradzę Wam, że prawdopodobnie będzie można posłuchać Wolfganga na najbliższym Coperniconie. Prawdopodobnie.

Po prelekcji Wolfgang zaprosił do rozegrania sesji w OD&D. Była to kolejna w kampanii Czarny Krzyż. Tym razem jednak przygotował dla graczy gotowe postaci i dał motyw przewodni przygody, co miało zakamuflować sandbox, złagodzić. Tutaj muszę się pochwalić, że dałem pewną inspirację. W maju, w trakcie jedynej czarnokrzyżowej przygodzie w której grałem, stworzyłem postać pseudo Wikinga: Jo syna Gurta, który wybrał się na dalekie południe w poszukiwaniu brata – Una. Od tamtej pory barbarzyńcy z północy urządzają zawody dla swych ambitnych wyrostków, którzy starają się dotrzeć jak najdalej, śladami braci. I właśnie taki charakter miała ta sesja: dotrzeć jak najdalej na południe.

Wolfgang był zadowolony po sesji, tym razem nie doszło do nieporozumień z graczami, co niestety zdarza się, gdy gracze zbyt przyzwyczajeni do njuskulowej rozgrywki nie mogą przestawić się na oldskula. Może to była zasługa poprzedzenia sesji prelekcją, a może nadaniem tego nadrzędnego, choć bardzo mglistego zadania. A może zwyczajnie procentuje to, że była to już 6 sesja poprowadzona przez Wolfganga, więc ludzie powoli przyzwyczajają się do tego stylu. Niedługo pewnie na swoim blogu wstawi opis tej sesji, a w komentarzu poniżej wrzuci link.

Po przerwie w hiperpegowym prowadzeniu do mistrzowania wrócił Bartek. Tym razem znowu zabrał graczy w magiczny świat Earthdawna. Wśród czterech graczy pojawiło się dwóch najmłodszych spośród dotychczasowych hiperpegowców. W niczym jednak nie odstawali, jak Bartek sam stwierdził: gracze zafundowali mu samograj i wszyscy byli zadowoleni.

Ostatnią sesję poprowadził Kudłaty. W Neuroshimę zagrało trzech graczy, którzy po rozegraniu przygody rozpoczęli długie dyskusje o sesji, a później także bardziej ogólne o erpegach. Temat tak się wydłużył, że doczekali do końca ostatniej sesji i zamknęli ze mną Hipisówkę.

Jak sami widzicie (i jak wspomniałem na początku) tym razem zebrało się mniej osób. Było 3 mistrzów gry, 11 graczy i 3 osoby nie grające, co daje zaledwie 17 uczestników Hiperpega. Nie będę się jednak załamywał. Mam nadzieję, że spadek liczby ludzi na naszym spotkaniu nie jest tendencją, a wyjątkiem. Czy tak będzie – to okaże się już niedługo. Kolejny HipeRPeG w ostatnią środę miesiąca, czyli 30 sierpnia.

Reklamy

3 thoughts on “HipeRPeG #11 – oldskulowy koktajl erpegowy w Hipisówce

    • Tak, wiem. Biorąc to pod uwagę, to i tak dobrze, że udało się zebrać te kilkanaście osób i rozegrać trzy sesje. Zobaczymy jak będzie na koniec sierpnia.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s